Knjiga o četništvu odpira nekatere nove poglede na medvojno partizansko nasilje, ki je ob neznatni škodi, povzročeni okupatorju, privedlo do strašnega fizičnega in duhovnega razdejanja med Slovenci.
Pri vseh nakupih nad 59 € je poštnina brezplačna.
Strošek priprave paketa in dostave znaša 3,95 €.
Številni izdelki imajo oznako "brezplačna dostava", kar pomeni, da v primeru nakupa takšnega izdelka poštnine za celoten paket ne boste plačali.
Več o dostavi
Emka.si omogoča naslednje načine plačila:
z gotovino ob prevzemu (velja le za fizične osebe),
s karticami (Mastercard, Visa, ActivaMaestro, Activa, Diners),
Plačilo po predračunu (pravne osebe)
Račun z odlogom plačila (za javna podjetja, knjižnice, šole)
Več o plačilih
Pri vsakem izdelku je naveden predviden rok dostave. Glede na to katere izdelke izberete, se vam pri oddaji naročila prikaže tudi končni predviden datum dobave vašega pakete.
Večino izdelkov dostavljamo iz lastne zaloge, zato so naši dobavni roki zelo kratki.
Ko vam bomo poslali paket boste o tem obveščeni tudi po emailu. V emailu bo navedena številka vašega paketa ter povezava do Pošte Slovenije, kjer boste lahko preverili natančen status dostave.
Več o dostavi
Ta Simićeva življenjska zgodba na smrt obsojenega, usmrčenega in pred kratkim sodno ponovno obravnavanega generala bo verjetno vzbudila različne odmeve. Vsekakor bodo z njo nezadovoljni redki monarhisti in srbofili, ki so nagnjeni k slavospevom na račun jugoslovanske vojske, saj avtor povsem jasno prikaže, da se je le-ta v ključnih trenutkih osramotila. Izkazalo se je, da je bila večina poveljujočega kadra premalo strokovna ter brez moralne in politične hrbtenice. Navdušeni ne bodo tudi nekdanji oficirji in nekritični oboževalci vojaškega stanu, kajti tudi primer D. Mihailovića kaže, da poklicni vojaki – čeprav jih tako kot Mihailovića krasijo visoke moralne vrline – praviloma niso primerni za delovanje v političnem življenju. Zadovoljni ne bodo niti skrajni desničarji, ki pričakujejo, da bo knjiga o četniškem vodji odkrila izključno in brezprizivno krivdo Titovih revolucionarjev za medvojno bratomorno nasilje. Poleg tega pa Simić na primeru slovenskih četnikov pokaže, kako usodno je bila razcepljena slovenska politična desnica med okupacijo, čeprav je na zadnjih demokratičnih volitvah l. 1938 dobila skoraj tri četrtine glasov. S Simićevim pisanjem bo torej veliko družbenih skupin nezadovoljnih, zato je smiselno tudi vprašanje, zakaj sploh knjiga o Dragoljubu Draži Mihailoviću?
Še dandanes in tudi v Sloveniji nekdanji revolucionarji slavijo odločitve političnih skrajnežev, ki so med drugo svetovno vojno na sto tisoče mladih rojakov pahnili v smrt, da bi sebi prislužili večno slavo. Predstavljajmo si, kaj bi se zgodilo z britanskim premierom, če bi potegnil takšno potezo. Britanci so imeli v 2. svetovni vojni po vsem svetu približno 450 tisoč mrtvih, v Jugoslaviji, kjer so potekali omejeni lokalni spopadi, pa je bilo žrtev vsaj dvakrat več! V tem smislu je ilustrativna Stalinova izjava: Angleška buržoazija se noče bojevati s svojimi rokami. Vedno je znala poiskati tepce, ki so namesto nje pobirali vroč kostanj iz žerjavice.
Knjiga o četništvu odpira nekatere nove poglede na medvojno partizansko nasilje, ki je ob neznatni škodi, povzročeni okupatorju, privedlo do strašnega fizičnega in duhovnega razdejanja med Slovenci.