Pri vseh nakupih nad 59 € je poštnina brezplačna.
Strošek priprave paketa in dostave znaša 3,99 €.
Številni izdelki imajo oznako "brezplačna dostava", kar pomeni, da v primeru nakupa takšnega izdelka poštnine za celoten paket ne boste plačali.
Več o dostavi
Emka.si omogoča naslednje načine plačila:
z gotovino ob prevzemu (velja le za fizične osebe),
s karticami (Mastercard, Visa, ActivaMaestro, Activa, Diners),
Plačilo po predračunu (pravne osebe)
Račun z odlogom plačila (za javna podjetja, knjižnice, šole)
Več o plačilih
Pri vsakem izdelku je naveden predviden rok dostave. Glede na to katere izdelke izberete, se vam pri oddaji naročila prikaže tudi končni predviden datum dobave vašega pakete.
Večino izdelkov dostavljamo iz lastne zaloge, zato so naši dobavni roki zelo kratki.
Ko vam bomo poslali paket boste o tem obveščeni tudi po emailu. V emailu bo navedena številka vašega paketa ter povezava do Pošte Slovenije, kjer boste lahko preverili natančen status dostave.
Več o dostavi
Ponatis.
Roman raste iz protesta proti temu, da ljudje ubijajo živali za zabavo ali korist, ta osrednja problematika pa je spretno vkomponirana v kriminalko, ki prerašča v jedko družbenokritično satiro ali celo moralni triler, kot ga je poimenovala avtorica, ki naj bi v bralcu zbujal moralno nelagodje. Junakinja knjige Janina Duszejko, borka za pravice živali, ki se je naselila na samoti v Sudetih v bližini češke meje, je v zagrizenem sporu z vaško druščino lovcev, s katerimi so v navezi tudi lokalne oblasti. Dogajanje se zaplete, ko se začno v okolici vrstiti nepojasnjeni umori. Zdi se, kot bi se preganjane živali same maščevale svojim krvnikom.
Olga Tokarczuk (1962) je do objave prvega romana, Potovanje ljudi knjige (1993), delala kot klinična psihologinja. V slovenščino so prevedeni njeni romani Pravek in drugi časi (1996), Dnevna hiša, nočna hiša (1998) in Beguni (2007). Prejela je več literarnih nagrad, mdr. Sklada Kościelskih (1997), Nike (2008) in vilenico (2013).
***
Mediji o knjigi
»V bralcu želim vzbuditi vprašanja, ki bodo vsaj malo omajala njegov pogled na svet.« - Olga Tokarczuk v intervjuju za Dnevnik .
»Poljska pisateljica Olga Tokarczuk je dobitnica Nobelove nagrade za literaturo za leto 2018. Nagrada zanjo po besedah prevajalke Jane Unuk ni presenetljiva, saj pisateljičin sloves že leta sega daleč čez meje njene domovine.« - STA
»Gre za izjemno pripovedovalko zgodb in moderno pisateljico, ki zna prisluhniti problemom sodobnega sveta. Tako celo v zgodovinski roman Jakobove bukve, svoje najodmevnejše delo doslej, ob zgodovinski motiviki, zgodbi heretične židovske sekte iz 18. stoletja, vpleta tudi številne aktualne teme, kot so položaj žensk in feminizem, antisemitizem, homoseksulnost, kolonializem in razredna razslojenost, odnos do drugega in drugačnosti, celo vegetarijanstvo.« - prevajalka Jana Unuk za STA
»V romanu Pelji svoj plug čez kosti mrtvih pa vstopi v pripoved o ruralnem okolju celo komunikativni žanr kriminalke , okoljevarstvena sporočilnost pa je začinjena z dobro mero humorja.« - Petra Vidali, Večer