.
 
.

A Storm of Swords (A Song of Ice and Fire, Book 3)

.
Redna cena: 8,03 €
Rok dobave: 2-3 dni.
.
.
Kdor je kupil ta izdelek, je kupil tudi...
.

Opis

Of the five contenders for power, one is dead, another in disfavor, and still the wars rage as violently as ever, as alliances are made and broken. Joffrey, of House Lannister, sits on the Iron Throne, the uneasy ruler of the land of the Seven Kingdoms. His most bitter rival, Lord Stannis, stands defeated and disgraced, the victim of the jealous sorceress who holds him in her evil thrall. But young Robb, of House Stark, still rules the North from the fortress of Riverrun. Robb plots against his despised Lannister enemies, even as they hold his sister hostage at King’s Landing, the seat of the Iron Throne. Meanwhile, making her way across a blood-drenched continent is the exiled queen, Daenerys, mistress of the only three dragons still left in the world. . . .

But as opposing forces maneuver for the final titanic showdown, an army of barbaric wildlings arrives from the outermost line of civilization. In their vanguard is a horde of mythical Others--a supernatural army of the living dead whose animated corpses are unstoppable. As the future of the land hangs in the balance, no one will rest until the Seven Kingdoms have exploded in a veritable storm of swords. . .

Here is the third volume in George R. R. Martin’s magnificent cycle of novels that includes A Game of Thrones and A Clash of Kings. As a whole, this series comprises a genuine masterpiece of modern fantasy, bringing together the best the genre has to offer. Magic, mystery, intrigue, romance, and adventure fill these pages and transport us to a world unlike any we have ever experienced. Already hailed as a classic, George R. R. Martin’s stunning series is destined to stand as one of the great achievements of imaginative fiction.
.
.
Oglejte si ostale knjige tega avtorja
.
.
Oglejte si vse knjige tega avtorja
.

O avtorju - George R.R. Martin

Obvestite me o novi knjigi tega avtorja

Želite da vas po elektronski pošti obvestimo, ko izide nova knjiga tega avtorja?

DA - obveščajte me o novostih avtorja
.
George R.R. Martin se je rodil 20. septembra 1948 v Bayonne, New Jersey.V mladih letih je postal strasten bralec in zbiratelj stripov. Dvajseta številka stripa Fantastični štirje vsebuje njegovo pismo uredniku, ki ga je napisal v srednji šoli. Tej objavi in veselju do t.i. fanzinov pripisuje veliko zaslug, da je postal pisatelj.

V zgodnjih sedemdesetih letih je pisal kratke zgodbe, in kljub neuspehu (eno zgodbo so različne revije zavrnile kar 42) ni obupal. Kasneje je dobil nekaj nagrad Hugo in Nebula. Prva zgodba, ki je bila nominirana za te dve nagradi, je bila With Morning Comes Mistfall, ki je izšla leta 1973. Nagrad ni dobil, je bil pa zadovoljen že s samo nominacijo.

V osemdesetih letih je začel delati na televiziji. Sodeloval je pri serijah Območje somraka in Lepotica in zver. Prav tako je bil urednik, kjer je nadziral serijo Wild Cards in tudi sam napisal nekaj delov.

Leta 1996 se je vrnil k pisanju romanov. Začel je pisati serijo Pesem ledu in ognja (v navdih sta mu bila roman Ivanhoe in državljanska vojna v Angliji, znana kot vojna med belo in rdečo rožo. Za celotno serijo je načrtovanih sedem knjig. V novembru 2005 je postala četrta knjiga A Feast for Crows, najbolj prodajana knjiga na lestvicah The New York Times in The Wall Street Journal. Septembra 2006 je bila knjiga nominirana za nagradi Quill in British Fantasy. Knjiga je prejela pohvale od pisateljev, založnikov, bralcev in kritikov. Martin trenutno piše peto knjigo v seriji, A Dance with Dragons.

Januarja 2007 je HBO Productions objavil, da je prejel pravice za izdelavo in predvajanje celotne serije Pesem ledu in ognja. Avtor sodeluje kot izvršni producent. V načrtu imajo, da bo vsaka knjiga imela svojo sezono (po preteklih serijah na HBO, lahko sklepamo, da bo vsaka sezona imela 12). Produkcija bo potekala na Novi Zelandiji in v Evropi. Martin je pristal, da bo napisal en scenarij na sezono. Novembra 2008 je Martin na svojem blogu objavil novico, da je HBO dal zeleno luč za snemanje pilota.

Martin je bil tudi učitelj novinarstva (na to temo ima tudi magistrsko nalogo). V prostem času zbira srednjeveške miniature in še naprej ceni svojo zbirko stripov, ki med drugim vsebuje prvo izdajo Spider-mana in Fantastic Four. Čeprav je dokaj aktiven na internetu, pravi:" Pišem na drugem računalniku, kot pa na tistem , ki ga uporabljam za pošto in internet. Deloma zato, da se obvarujem virusov, črvov in drugih podobnih nevšečnosti (...) Pišem pa s pomočjo WordStar 4.0. na računalniku z DOSom."

 
George R.R. Martin - On Fantasy:

 

Več o avtorju

.
.
.

Podrobnosti o izdelku

  • Obseg/št. strani: 1216
  • Datum Izida: 04.03.2003
  • Jezik: angleški
  • Vezava: Mehka
  • ISBN/EAN: 9780553573428
  • Založba Spectra Books
  • Avtor: George R.R. Martin
  • Povprečna ocena:
    Ocena kupcev: 0
    (0)
Oglejte si več iz oddelkov:

Mnenja kupcev

  0  ocen:
5 zvezdice
0%
(0)
4 zvezdice
0%
(0)
3 zvezdice
0%
(0)
2 zvezdice
0%
(0)
1 zvezdica
0%
(0)
Povprečna ocena kupcev:
Ocena kupcev: 0
(0 ocen uporabnikov )
.
Ocenite izdelek s klikom na zvezdice:
 
.
.
.
.
.

Oznake kupcev o tem izdelku

Kliknite na posamezno oznako za prikaz vseh izdelkov označenih s to oznako:

Dodaj oznako:

Dodaj
.