Nemoč nasilja bralcu pušča svobodo, da jo jemlje v roke iz različnih nagibov in jo uporablja kot sistematični vir informacij. Nekateri, verjetno najbolj potrebni takojšnjega in jasnega odgovora, se bodo zagrizli v tisti del, ki deluje kot priročnik za hitro in učinkovito pomoč oškodovancu nasilja z izdelavo učinkovitega načrta pomoči za vsakega posameznika. Spet drugi bodo našli povzetke tistih členov različnih zakonov RS, ki področja preprečevanja, obravnave ali kaznovanja nasilja, obravnavajo. Psihologija ponuja nekaj možnih odgovorov na vzroke in motive za nasilno vedenje. V nekaj podpoglavjih so strokovni in laični javnosti predstavljene teme, ki zbujajo tako nerazumevanje kot tudi razburjenje: od odnosa storilec-oškodovanec, preko t.i. dvojnih zlorab do tvorjenja koalicij. V zadnjem delu knjige Nemoč nasilja avtor poskuša opraviti kategorizacijo različnih oblik nasilnega vedenja. Poskuša predvsem zato, ker razvoj družbe in novosti na različnih področjih prinašajo tudi nove oblike izraza nasilnega vedenja. Zbrani so primeri različnih oblik nasilnega vedenja iz avtorjeve prakse, ki posamezne opise oblik nasilnega vedenja ilustrirajo. Eden izmed bistvenih namenom knjige je podaja kvalitetnih in konkretnih informacij. Dobra poučenost o možnostih in pravicah je eden izmed bistvenih predpogojev za učinkovit »spopad« z nasiljem.
Nemoč nasilja ni enciklopedija tega pojava v človeški družbi, zajema pa različne poglede na tematiko. Pri tem sledi celostnemu pristopu in ponuja bralcu zaključeno celoto obravnavanih tem. Takšno delo ni nikoli docela zaključeno, ponuja pa avtentičen prerez časa in prostora skozi optiko nasilja na začetku 21. stoletja na območju Republike Slovenije.
Nasilje je oblika vedenja, ki jo uporabljajo posamezniki ali skupine, kadar nočejo, ne zmorejo ali se ne znajo na življenjske situacije odzvati drugače. Naša komaj polnoletna država je z nasiljem zaznamovana tako v družinskem okolju kot tudi na ulici, v službah, lokalih, na stadionih, … Vprašanje je sicer, če smo si to sposobni priznati. Vsekakor mnogi želimo, da enkrat v prihodnosti takšne knjige ne bi bile več potrebne. Po vsej verjetnosti bo to, upoštevaje človekovo zgodovino, ostala zgolj vroča želja. Vsekakor pa je naša naloga do tistega mogočega dne, ko nasilja v človeški družbi ne bo več, da ga preprečujemo, prepoznavamo in ustavljamo.
.